Våra leverantörer är välkända marknadsledare inom sin bransch

Polymerer, plast- och gummiindustri

Vi är specialiserade på olika tillsatser och hjälpkemikalier som används i plastindustrin. Vi har ett brett produktutbud av till exempel:

  • brandhämmare
  • antioxidanter
  • UV-stabilisatorer
  • processhjälpmedel
  • elastomerer
  • kolvätehartser

Våra leverantörer är välkända marknadsledare inom sin bransch och våra logistik- och lagertjänster garanterar tillförlitliga och flexibla leveranser. 

Kontakta oss
Uldis Bludiņš +371 67796 885 uldis.bludins@algol.com
Kontakta oss
Tatjana Agapkina +370 37 373 220 tatjana.agapkina@algol.com
Kontakta oss
Jani Vilola +358 45 666 5566 jani.vilola@algol.com Riku Laamanen +358 40 723 4354 riku.laamanen@algol.com
Kontakta oss
Bogdan Kokhan +380 50 3515 108 bogdan.kokhan@algol.com
Kontakta oss
Dzmitry Uladzimirau +375 29 3373 696 dzmitry.uladzimirau@algol.com
Kontakta oss
Helen Altmets +372 605 60 12 helen.almets@algol.com
Kontakta oss
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algolchemicals.se Sverker Welin +46 10 496 9403 sverker.welin@algol.com
Kontakta oss
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algolchemicals.se Sverker Welin +46 10 496 9403 sverker.welin@algol.com
Kontakta oss
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algol.com Sverker Welin +46 10 496 9403 sverker.welin@algol.com
Kontakta oss