Våra leverantörer är välkända marknadsledare inom sin bransch

Polymerer, plast- och gummiindustri

Vi är specialiserade på olika tillsatser och hjälpkemikalier som används i plastindustrin. Vi har ett brett produktutbud av till exempel:

  • brandhämmare
  • antioxidanter
  • UV-stabilisatorer
  • processhjälpmedel
  • elastomerer
  • kolvätehartser

Våra leverantörer är välkända marknadsledare inom sin bransch och våra logistik- och lagertjänster garanterar tillförlitliga och flexibla leveranser. 

Kontakta oss
Uldis Bludiņš +371 67796 885 uldis.bludins@algol.lv
Kontakta oss
Antonina Kot +380 44 501 9805 antonina.kot@algol.ua
Kontakta oss
Yulia Kovalenko +375 17 218 3387 yulia.kovalenko@algol.com
Kontakta oss
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algol.com
Kontakta oss
Henrik Maack +46 10 496 94 09 henrik.maack@algol.com
Kontakta oss
Robert Jönsson +46 10 496 9402 robert.jonsson@algol.com
Kontakta oss
Tatjana Agapkina +370 37 373 220 tatjana.agapkina@algol.com
Kontakta oss
Jani Vilola +358 45 666 5566 jani.vilola@algol.com Jonathan Sabbah +358 40 704 3553 jonathan.sabbah@algol.com
Kontakta oss